Kimyasanal.com Kimyasanal.com Kimyasanal.com
Kimyasanal.com
Bilge insan başkalarının, aptal insan ise sadece kendi hatalarından ders alır.
Anonim
Kimyasanal.com
Kimyasanal.com


Tarih: 05.06.2003
Kategori: Kimya Dükkanı Sağ ok Kimya Dükkanı Sağ ok Kimyasal Silahlar
15154 kez okundu.


Sarin Gazı

Sarin sinir gazi olarak gecer, cünkü sinir sistemini etkileyen kimyasal silahlar arasindadir. Son olarak sanirim 1990 larda Japonya`da teroristler tarafindan metroda kullanilmasi ile gündeme gelmisti. Yapisal formulü asagidaki gibidir:Igne ucu kadar olan miktari bile insani öldürmeye yetmektedir. Ölümcül dozu 0.5 mg`dır.(Hassas tartiyla hic tartim yaptiysaniz, 0.5 mg in ne kadar az oldugunu daha iyi anlarsiniz herhalde).

Ilk olarak II. Dünya Savasi`nda kullanilmaya baslanmistir. (Zannedersem Amerika tarafindan) Sinir sistemini felc ederek cok hizli bir sekilde insani öldürmektedir.( Hardal Gazi gibi süründürmüyor yani)

Oda sicakliginda renksiz bir sividir ama hardal gazi gibi aerosol halinde (bomba seklinde de olabilmekte) kullanildigi ve de buharinin solunum yoluyla etkili olmasindan dolayi gaz olarak anilmaktadir. Nemli ortamlarda yavasca bozunur, hardal gazi gibi uzunca bir süre bozunmadan kalmayip saatlerle ifade edilebilecek sürede etkisini kaybetmektedir. Ama ölümcül dozunun cok cok az olmasi bu sürenin az olmasina ragmen oldukca tehlikeli hale getirmektedir.

Cok daha detayli bilgi icin tiklayiniz
Üye Yorumları

Yazar Mesaj
mbalki
Tarih: 04.01.2009
ya bunu insanlar yapabilirmi lab ortgamında mesela=))
cdengiz
Tarih: 10.01.2009
ınsanlar derken zamanında bırılerı bellıkı yapmıs :)
tabı kımyagerlerı ınsandan saymıyorsanız o baska :)
mincedal
Tarih: 24.06.2010
bak şimdi sana bir değer verecem LD50 akut yolla o.o5ml/kg Fentanil (Fentanyl)analjezik bir ürün rusyanın çeçen rehine krizinde spor salonuna atarak 115 kişinin ölümüne neden olduğu madde yani daha tehlikelileri var bu ajanlar eskidi


Copyright © 2004-2023 - https://www.kimyasanal.com  
Mevzuat.com açıldı.
Turkbank.com açıldı.
FinansMuhendisi.com açıldı.