Kimyasanal.com Kimyasanal.com Kimyasanal.com
Kimyasanal.com
Üç tür yalan vardır: yalan, kahrolası yalan ve istatistik
Benjamin Disraeli
Kimyasanal.com
Kimyasanal.com


Tarih: 25.04.2007
Kategori: Kimya Dükkanı Sağ ok Kimya Dükkanı Sağ ok Kimya Kitapları
4311 kez okundu.


Labirent "Adli Bilimlerin Gizemli Dünyası"

Labirent
Sevil Atasoy
Labirent, 1988-2005 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü müdürlüğü görevinde bulunmuş, İstanbul Üniversitesi Kimya Fakültesi mezunu Prof. Dr. Sevil Atasoy tarafından adlî bilimler üzerine yazılmış son derece güzel ve özenle hazırlanmış bir kitap. Adlî vakalar gereksiz ayrıntıya girmeden okuyucuya kısa hikâyeler şeklinde sunulmuş. Bence kitabın en ilgi çekici yanı; hayalî değil de gerçek olayların kitapta işlenmiş olması. Kitapta Marilyn Monroe, Napolyon, Mozart'ın ölümlerinden spordaki doping olaylarına, koka bitkisinden CSI dizisine kadar birçok konuya değinilmiş. Tabi bu da kitabı farklı kılıyor. Ayrıca bu kitabı okuyabilmek için tıp veya kimya bilgisine sahip olmak da gerekmiyor. Sadece biraz merak ve gidip kitabı almak gerekli. Akıl almaz ipuçları ile çözüme ulaşan veya yıllardır gizemini koruyan adlî vakaların perde arkasını merak eden herkesin bir solukta okuyacağına inandığım nefis bir kitap.
Üye Yorumları

Yazar Mesaj
osuzer
Tarih: 29.04.2007
ilginç ve hoş gibi duruyor:)
fkaradas
Tarih: 29.04.2007
Cok enteresan bir kitap gibi duruyor, sanirim Turkiye'ye geldigimde ilk aradigim kitaplardan birisi olacak bu.

Tesekkurler Semra Hanim bu kitapla bizi tanistirdiginiz icin, diger yorumumu da umarim bu kitabi okuduktan sonra yazarim.
ogurel
Tarih: 11.05.2007
Ben CSI dizisinin sıkı takipçisi oldugun ıcın bu kıtabı hemen gıdıp alıcam.hatta lisans ögrencısıyken ankarada kriminal laboratuvarına staj ıcın basvuru yapmıstım ama kendılerınce mantıklı nedenlerden dolayı basvuruma olumsuz cevap verdıler.cok uzulmustum..hala CSI ın ızlemedıgım türü kalmadı.New York,Los Angeles,Miami hepsini isliyorum.abartılı yerler var tabı.kıtabı ılgınc bulmamın nedenı gercek olayların anlatılıyo olması abartıdan uzak olması.hemen gıdıp alıcam..


Copyright © 2004-2021 - https://www.kimyasanal.com  
Mevzuat.com açıldı.
Turkbank.com açıldı.
FinansMuhendisi.com açıldı.