Kimyasanal.com Kimyasanal.com Kimyasanal.com
Kimyasanal.com
Bilim %1 ilham, %99 terlemektir.
Edward Teller
Kimyasanal.com
Kimyasanal.com

Tarih: 27.07.2004
Kategori: Kimya Dükkanı Sağ ok Kimya Dükkanı Sağ ok Kimya Kitapları
5553 kez okundu.

Kuantum Mekaniği I-II

Kuantum Mekaniği 1
Tekin Dereli/Abdullah Verçin
Yeter artık, ilk gördüğümde bana hiçbir şey çağrıştırmayan kelimelerle dolu kimya kitaplarından bıktım, biraz da kendi öz dilimde birşeyler okumak istiyorum, kuantum mekaniğini Türkçe öğrenmek istiyorum diyorsanız tam size göre bir kitabımız var. (Tabi burada cin olanlarınız bu cümledeki kuantumdan kaynaklanan çelişkiyi hemen farketti, haklı da; bakınız: Forum, Türkçe Organik Kimya...) Kitabımız ODTÜ'den Tekin Dereli (hala orda mı bilmiyorum açıkçası) ile Ankara Üniversitesi'nden Abdullah Verçin'in yazdığı, METU Press baskılı (çelişki 2) Kuantum Mekaniği kitabı... Kitap iki ciltten oluşuyor, ilk cilt kuantum mekaniği için gerekli temel matematik, kutudaki parçacık, harmonik salınıcı, hidrojen atomu gibi konuları içerirken ikinci cilt spin, özdeş parçacık sistemleri, atomların elektromanyetik dalga ışıması ve soğurması gibi konuları içeriyor.. İşin güzeli kitabın fiyatı tabi ki...Elimdeki ilk cildin arkasında altı buçuk milyon yazıyor, hadi şimdi olsun on oniki milyon....

Kuantum Mekaniği 2
Tekin Dereli/Abdullah Verçin
Kitabın arkasında yazarların kısa özgeçmişleri yer alıyor; şahsen Tekin Dereli'ye ODTÜ'de hiç rastlamadım ama zamanında İzmir Fen'deyken Ege Üniversitesi'nde verdiği bir konferansa gitmiştim, haliyle hiçbir şey anlamamıştım tabii, gençlik hevesi işte...

Üye Yorumları

Yazar Mesaj

Henüz yorum eklenmedi! İlk yorumu sen yap!

Copyright © 2004-2022 - https://www.kimyasanal.com  
Mevzuat.com açıldı.
Turkbank.com açıldı.
FinansMuhendisi.com açıldı.