Kimyasanal.com Kimyasanal.com Kimyasanal.com
Kimyasanal.com
Başarının formülü oldukça basit; Doğru zamanda, doğru şekilde, doğru olanı yapmak.
Arnold H. Glasow
Kimyasanal.com
Kimyasanal.com


Tarih: 25.03.2007
Kategori: Kimya Dükkanı Sağ ok Kimya Dükkanı Sağ ok Kimya Kitapları
7492 kez okundu.


Kimyanın Öyküsü

Kimyanın Öyküsü
Ann Newmark
Kimyanın öyküsü, eski uygarlıklardan günümüze kadar kimyanın hayatımızı nasıl etkilediğini anlatan öğretici aynı zamanda dinlendirici bir kitap. Ayrıca renkli ve resimli olmasıyla son derece kalıcı bir eser. Bilim tarihini eğlendirici bir biçimde anlatırken aynı bahçedeki ortancaların neden farklı renkte olduğuna, ısırganın neden canımızı acıttığına, narenciyelerin ekşiliğinin nereden geldiğine, arı sokunca ne yapmamız gerektiğine kadar birçok ilginç bilgiyi hizmetimize sunuyor. 63 sayfalık bu kitapta kimya nedirden doğa ve kimyaya, kimya endüstrisinden organik sentezlere kadar birçok konuyu kısa ve öz bilgilerle bir arada bulabilirsiniz. Her kesime hitap eden bu kitabı özellikle üniversitede birinci sınıfın sıkıcılığından kurtulmak ve kimyanın gizemli ve hoş dünyasını keşfetmek isteyen arkadaşlara şiddetle tavsiye ediyorum. Tübitak yayınlarına ait bu kitabı birçok kitapçıda bulmanız mümkün.
Üye Yorumları

Yazar Mesaj
akosun
Tarih: 28.04.2007
Gerçekten eğlenceli bir kitap.özellikle kimya 1. sınıf öğrencilerine kimyayı sevdirecek,nekadara eğlenceli olduğunu gösterebilcek bir kitap.şiddetle tavsiye ederim.semracım saol böle bi kitabı paylaştığın için..
icelik
Tarih: 06.11.2007
bu kitabı bilmiyorum ama kimya öyküsü diye bir kitap var L.VLASOV'un herkezin okuması gereken bir kitap,sade bir türkçeyle sadeleştirilememiş ama ilk konuları anladıkmı devamo geliyor,tavsiye ederim!
skocak
Tarih: 11.11.2007
Sizin bahsettiğiniz L.Vlasov & D.Trifonov tarafından yazılmış olan kitabın adı"107 Kimya Öyküsü"dür. İlgilenlere duyurulur.


Copyright © 2004-2024 - https://www.kimyasanal.com