Kimyasanal.com Kimyasanal.com Kimyasanal.com
Kimyasanal.com
The world is chiral and clinal, enjoy symmetry wherever you find it.
Vladimir Prelog
Kimyasanal.com
Kimyasanal.com


Parantez Aç

haberler ve duyurular

Parantez Kapat


En cok atifta bulunulan JACS makaleleri
Journal of American Chemical Society (JACS) in 125. yil dönümü münasebetiyle ücretsiz bir sekilde herkesin erisimine acmis oldugu En cok atif ala... Haberin devamı »
Yazan: sozcubukcu

Nobel ödülleri açıklandı!..
Nobel Kimya Ödülü bu sene biyokimya alanında yapılan çalışmalara verildi ve ödül Johns Hopkins University School of Medicine'dan Peter Agre ... Haberin devamı »
Yazan: yeturkmen

DNA'nın yapısının keşfinin 50. yıldönümü
Yıl 2003, yani Francis Crick'le James D. Watson'ın DNA'nın yapısını keşfetmelerinin üzerinden tam 50 yıl geçti. Nature dergisi de bunun üze... Haberin devamı »
Yazan: yeturkmen

Kimyasanal Eposta Servisi açılmıştır.
Sitemize üye olan herkes kendisine ait kullanıcı adını kullanarak kullanici_adi@kimyasanal.com şeklinde eposta adresi alabilir. Tüm eposta adre... Haberin devamı »
Yazan: mcelik

[Bilim Haberi] Soya fasülyesi Demir deposu
E. C. Theil'in Journal of Nutrition'da yayınladığına göre soya fasülyesi içerdiği bol miktardaki ferritin (demir içeren ve saklayan protein) ... Haberin devamı »
Yazan: ctyavuz

Atomların Sevgisi - Haberazzi.com
Yazarlarımızdan ctyavuz Haberazzi.com 'daki "Bilimyorum" köşesinde sosyo-kimyasanal alanda "Atomların Sevgisi" adlı yazı yayınlamıştır.... Haberin devamı »
Yazan: ctyavuz

[Bilim Haberi] Mars'ta kesin su varmış
Science dergisinin son (22 Ağustos 2003) sayısında Bandfield imzalı yayınlanan bir makaleye göre Mars yüzeyinde magnezit (MgCO3) tuzu bulunduğ... Haberin devamı »
Yazan: ctyavuz

Sitemize yeni avatarlar yüklendi.
Kimya/kimyager çağrışımı yapan yeni avatarlar sitemize eklenmiş bulunmaktadır. Bütün avatarları görmek ve kendi avatarınızı değiştirm... Haberin devamı »
Yazan: mcelik

[Bilim Haberi] Okyanuslar artık daha az CO2 depoluyormuş.
Bilindiği üzere CO2 (karbondioksit) dünyamızı ısıtıp iklimleri değiştirmekte. Dünyamızın en büyük oksijen üreticisi olan okyanuslar da... Haberin devamı »
Yazan: ctyavuz

[Bilim Haberi] Kuvantum bilgisayarlara doğru
Her geçen gün kuvantum bilgisayarlara doğru hızla yaklaşılıyor. Daha geçen hafta yayınlanmış çok yeni bir teknik olan Silinebilen Elektros... Haberin devamı »
Yazan: ctyavuz
Copyright © 2004-2024 - https://www.kimyasanal.com