Kimyasanal.com Kimyasanal.com Kimyasanal.com
Kimyasanal.com
Gerçek dünyada iyi kötüyü kötü de iyiyi kovamaz. Fakat çalışan pasif kalanın yerine geçer
William Bill Bernbach
Kimyasanal.com
Kimyasanal.com


Parantez Aç

haberler ve duyurular

Parantez Kapat


Bilim ve Teknik e-dergi oluyor
TÜBİTAK'ın popüler bilim dergileri, Bilim ve Teknik ve Bilim ve Çocuk, elektronik yayına geçiyor. Her iki dergi, Temmuz ayından itibaren inter... Haberin devamı »
Yazan: ctyavuz

Dünya'da bir ilk
Kimya Olimpiyatlarinin bir ilki olarak 1968 yilinda düzenlenen 1. Uluslararasi Kimya Olimpiyatlarinin sorulari ilk kez internette, Kimyasanalda hem d... Haberin devamı »
Yazan: sozcubukcu

2004 Türkiye Kimya Takımı Belli Oldu.
Almanya'da yapılacak olan 36. Uluslararası Kimya Olimpiyatı'nda Türkiye'yi temsil edecek ekip uzun bir maratondan sonra geçen hafta ODTÜ'de yap... Haberin devamı »
Yazan: haberci

2004 1. Aşama Sınavları Yapıldı.
Geçtiğimiz Cumartesi-Pazar günleri bütün dallarda TÜBİTAK tarafından düzenlenen Mayıs sınavları yapıldı. Pazar günü yapılan Kimya 1. ... Haberin devamı »
Yazan: husta

Antalya da Tip ve İlac Kimyasi ile ilgili Konferans
10-14 Ekim 2004 tarihlerinde Antalya da yapilacak olan 2.International Meeting on Medicinal and Pharmaceutical Chemistry hakkinda detayli bilgiye www.... Haberin devamı »
Yazan: sozcubukcu

2003 yilinin en cok talep edilen ACS makaleleri
2003 yili icin yapilan bir istatistige göre, Amerikan Kimya Sosyetesi (ACS) tarafindan yayimlanan (ki genel olarak dünyada oldukca yüksek akadamik ... Haberin devamı »
Yazan: sozcubukcu

36. IChO Hazırlık Soruları (Türkçe)
Duyduk duymadık demeyiiin!!!Hazırlık Sorularının Öz-Türkçesi sitemizde kullanıma açıldı. 34 tane soru 46 sayfa.(hem de tek bir yazı için... Haberin devamı »
Yazan: msunbul

Modern simyacılar iş başında..
California'daki Lawrence Livermore National Laboratory ile Rusya, Dubna'daki the Joint Institute for Nuclear Research'ten bir grup bilim adamı Amerik... Haberin devamı »
Yazan: yeturkmen

Nature dergisinden ücretsiz makaleler..
Nature dergisi, 2003 yılında 'News and Views' bölümünde yayımlanan 325 makale içinden 7'sini seçerek Ocak ayının sonuna kadar ücretsiz ula... Haberin devamı »
Yazan: yeturkmen

Icme sularindaki florür üzerine bir makale
C&EN dergisinde yayimlanan ve icme sularindaki florür ile ilgili bir makale. Florürün toksik olup olmadigi ya da ne kadarinin ne kadar zararli oldu... Haberin devamı »
Yazan: sozcubukcu
Copyright © 2004-2023 - https://www.kimyasanal.com  
Mevzuat.com açıldı.
Turkbank.com açıldı.
FinansMuhendisi.com açıldı.