Kimyasanal.com Kimyasanal.com Kimyasanal.com
Kimyasanal.com
Bir problem üzerinde çalışırken asla çözümün güzelliğiyle uğraşmam. Ama önerdiğim çözüm güzel değilse çözümün yanlış olduğunu anlarım.
Buckminister Fuller
Kimyasanal.com
Kimyasanal.com


Parantez Aç

haberler ve duyurular

Parantez Kapat


2. Kimyasanal Amerika zirvesi College Station, TX'da yapıldı
Yazarlarımızdan Mert Atilhan ve sevgili eşi Selma tarafından ev sahipliği yapılan zirveye yönetim kurulundan 3 isim katıldı. 20 Kasım 2004 t... Haberin devamı »
Yazan: ctyavuz

Dünya da bir ilk- Bölüm (2)
Evet, dünya'da bir ilk ve Uluslararasi Kimya Olimpiyatlarinin ilk yillarinin sorularinin internetten yayinlandigi ilk site olan kimyasanal bu ilk ser... Haberin devamı »
Yazan: sozcubukcu

Maurice Wilkins 87 yaşında öldü..
DNA'nın yapı tayinine Francis Crick ve James D. Watson'la birlikte en çok katkıyı yapmış olan ve 1962 Tıp Nobel'ini onlarla paylaşan Maurice ... Haberin devamı »
Yazan: yeturkmen

Nobel Ödülleri açıklandı!!!
Evet bugün Türkiye saatiyle 12.45'te Kimya Nobel Ödülleri açıklandı ve ödül geçen sene olduğu gibi bu sene de biyokimyacılara verildi. Öd... Haberin devamı »
Yazan: yeturkmen

Sanatsal Bilim
Dünyaca ünlü Science dergisinin düzenledigi Ikinci Bilim ve Mühendislik Görsel Canlandirma Yarismasi (Science and Engineering Visualisation Chal... Haberin devamı »
Yazan: sozcubukcu

Sıradışı bir makale
Genelde insanlar, bilim insanlari, yaptiklari arastirma sonuclarindan elde ettikleri iyi ya da olumlu sonuclari yayimlamak icin ugrasirlar. fakat il... Haberin devamı »
Yazan: sozcubukcu

Fare icerisinde Tepkime
Evet yanlis duymadiniz, yasayan bir canli icerisinde ilk kez istenilen bir tepkime gerceklestirildi.br> Kaliforniya Üniversitesi, Berkeley`den Pr... Haberin devamı »
Yazan: sozcubukcu

Kimyasal Biyoloji Dergisi Yolda
Amerikan Kimya Sosyetesi (ACS), Ocak 2006`da ilk sayisini basacak sekilde, Chemical Biology isimli yeni bir bilimsel dergi cikarmaya karar verdi. Bu... Haberin devamı »
Yazan: sozcubukcu

Francis Crick 88 yaşında öldü...
DNA'nın yapısını (James Watson'la birlikte) keşfeden, sonraki yıllarda moleküler biyolojiyle uğraşan, sonrasında ise o dalda heyecan verici ... Haberin devamı »
Yazan: yeturkmen

36.IChO Sonuclari aciklandi!!!
Almanya'nin Kiel kentinde düzenlenen 36. IChO sonuclari dün yapilan törenle aciklandi. Türkiye'yi temsil eden 4 kisilik takim, 1 altin, 3 gümü... Haberin devamı »
Yazan: sozcubukcu
Copyright © 2004-2024 - https://www.kimyasanal.com