Kimyasanal.com Kimyasanal.com Kimyasanal.com
Kimyasanal.com
Başarı, genelde onu sürekli aramakla meşgul olanlara gelir.
Henry David Thoreau
Kimyasanal.com
Kimyasanal.com


Parantez Aç

haberler ve duyurular

Parantez Kapat


Marsta Yasam Belirtileri
Mars atmosferinde bulunan formaldehit, ya Mars'in jeolojik olarak cok aktif oldugu ya da Mars'ta mikrobiyal hayatin varligi konusunda kuvvetli bir del... Haberin devamı »
Yazan: sozcubukcu

Hidroelektrik Santrallerin Kirli Yüzü
New Scientist dergisindeki son bir habere göre, hidroelektrik santrallerinin sanildiginin aksine temiz bir enerji kaynagi olmadigi, bu santrallerdeki... Haberin devamı »
Yazan: sozcubukcu

Google'dan yeni arama motoru...
Kutsal arama motorumuz googleın bilimsel araştırma yapanlar için hazırladığı scholar.google.com sitesi gerçekten görmeye değer.. Arama moto... Haberin devamı »
Yazan: yeturkmen

TUBITAK'tan Arastirmaci Veri Tabani- ARBIS
ARBİS, yani uzun ismiyle "Araştırıcı Bilgi Sistemi", Tübitak tarafından tasarlanan ve geliştirilen web tabanli bir uygulama. Bu uygulamayla... Haberin devamı »
Yazan: beeser

XII. Ulusal Bilim Olimpiyatları Sonuçları
TÜBİTAK tarafından bu yıl 10-14 Aralık 2004 tarihleri arasında düzenlenen 12. Ulusal Bilim olimpiyatları sonuçları 14 Aralık 2004 tarihinde... Haberin devamı »
Yazan: haberci

Yapay hücreye doğru..
New York'taki Rockefeller Üniversitesi'nden Vincent Noireaux ve Albert Libchaber adlı şahıslar, bakteri büyüklüğünde, protein üretimi yapabi... Haberin devamı »
Yazan: yeturkmen

Tek bir virüsü bile tesbit edebilen sensör..
Haberin başlığını okuyunca virüslerin boyutları hakkında az çok bilginiz varsa şaşırabilirsiniz ama en sonunda tek bir virüsü tesbit ede... Haberin devamı »
Yazan: relmas

Benzenin Etkileri Üzerine Bir Araştırma
University of California, Berkeley'den Martin Smith ve arkadaşları benzenin insan sağlığı üzerindeki etkilerini araştırmışlar. Bunun için ... Haberin devamı »
Yazan: yeturkmen

Prof. Dr. Meral Kizilyalli vefat etti
ODTU Kimya Bölümünün cok degerli ögretim üyesi Prof. Dr. Meral Kizilyalli gectigimiz Pazar günü maalesef vefat etmistir. Emekli olmasina rag... Haberin devamı »
Yazan: sozcubukcu

Kimya Seminerleri
Önümüzdeki 23,24 ve 25 Kasım tarihlerinde, ODTÜ ve Bilkent'te Sırb Bilimler Akademisi üyesi Prof. Dr. Ivan Gutman'ın kimya ve matematik üzeri... Haberin devamı »
Yazan: yeturkmen
Copyright © 2004-2024 - https://www.kimyasanal.com