Kimyasanal.com Kimyasanal.com Kimyasanal.com
Kimyasanal.com
Wise men talk because they have something to say. Fools talk because they have to say something
Plato
Kimyasanal.com
Kimyasanal.com


Parantez Aç

haberler ve duyurular

Parantez Kapat


XIX. Ulusal Kimya Kongresi
Ev sahipligini Ege Universitesi Kimya ve Biyokimya bolumlerinin yapacagi, XIX. Ulusal Kimya Kongresi 30 Eylül - 04 Ekim 2005 tarihleri arasında ... Haberin devamı »
Yazan: beeser

Tübitak'a son 40 yılın en büyük bütçesi
Tubitak'a Ar-Ge faaliyetleri icin 2005 yılında 448 milyon dolarlik butce ayrildi. Bu rakam 40 sene boyunca ayrilan toplam rakamin (1.8 milyar d... Haberin devamı »
Yazan: beeser

Dünyaya Türk ilacı
Eczacıbaşı İlaç Grubu, Türk ilaç sektörünün göğsünü kabartan bir başarıya imza attı. Eczacıbaşı tarafından geliştirilerek ü... Haberin devamı »
Yazan: sozcubukcu

ODTÜ'de Oktay Sinanoğlu Semineri..
ODTÜ Biyoloji Topluluğu'nca 23 Mart Çarşamba günü saat 18.00'de Oktay Sinanoğlu'nun konuşmacı olarak katılacağı bir seminer düzenlenecekt... Haberin devamı »
Yazan: yeturkmen

2005 Fizik Yılı..
Einstein'ın aynı yıl içinde (1905 yılı) bilim dünyasını sarsıcı üç makale yayınlaması, 2005'in Dünya Fizik Yılı olarak kabul edilmes... Haberin devamı »
Yazan: yeturkmen

Hans Bethe 98 yaşında öldü..
Ünlü nükleer fizikçi Hans Bethe 6 Mart'ta, 98 yaşında hayat gözlerini yumdu. Atom bombasının yapımında önemli rol oynayan, yıldızların ... Haberin devamı »
Yazan: yeturkmen

Evrenin sırrı yeraltında çözülecek
Dünyanın en büyük laboratuvarlarından CERN'de parçacık çarpıştırıcının montajına başlandı. Yerin 150 metre altındaki tünelde proton... Haberin devamı »
Yazan: matilhan

Odev Sitesi
Cogu zaman www.kimyasanal.com sitemize herhangi bir kimya konusu ile alakali donem odevi icin yardim talepleri geliyor. Bu turden bilgiler arayanlar i... Haberin devamı »
Yazan: matilhan

Kimyasal atıklar Kuzey Kutbu'nu kirletiyor
Doğayı Koruma Örgütü WWF, Kuzey Kutbu'nun yeryüzünün kimyasal atık çöplüğü haline gelmeye başladığı uyarısında bulundu. WWF... Haberin devamı »
Yazan: matilhan

Kilogram yeniden tanımlanacak
Bilim dünyası çok yakın bir zamanda orijinal kilogram olan 2.2 pound'luk metal bloğu tedavülden kaldıracak. Kilogramın tanımlanması için bi... Haberin devamı »
Yazan: matilhan
Copyright © 2004-2024 - https://www.kimyasanal.com