Kimyasanal.com Kimyasanal.com Kimyasanal.com
Kimyasanal.com
Bir problem üzerinde çalışırken asla çözümün güzelliğiyle uğraşmam. Ama önerdiğim çözüm güzel değilse çözümün yanlış olduğunu anlarım.
Buckminister Fuller
Kimyasanal.com
Kimyasanal.com


Parantez Aç

haberler ve duyurular

Parantez Kapat


I. Ulusal Kimya Eğitimi Kongresi
20-22 Haziran 2007 tarihlerinde İstanbul Maçka'da 1. Ulusal Kimya Eğitimi Kongresi'ni, Milli Egitim Bakanlığı himayelerinde Türk Kimya Derneği... Haberin devamı »
Yazan: sozcubukcu

Yorum Ekle
Bundan sonra, kimyasanal'daki yazilarin altina yorumlarinizi, görüslerinizi ve bilginizi aktarabilirsiniz. Sevgili web masterimiz sagolsun bizleri k... Haberin devamı »
Yazan: sozcubukcu

Kimyasanal yazarlarindan Cafer Tayyar Yavuz'un Science dergisinde yayini cikti
Bilim camiasinin en prestijli dergilerinden birisi olan ‘Science Magazine', 10 Kasim'da cikan sayisinda kimyasanal yazarlarindan  Cafer Tay... Haberin devamı »
Yazan: fkaradas

Yazarlarımızdan Dr. Fehmi Damkacı....
Yazarlarımızdan Dr. Fehmi Damkacı, State University of New York (SUNY) Oswego kampüsünde Assistant Professor (Yrd. Doç.) ünvanı ile öğretim... Haberin devamı »
Yazan: ctyavuz

2006 Nobel Kimya ödülü açıklandı...
Nobel ödülü bu sene biyokimya dalında çalışmalarda bulunan Prof. Roger D. Kornberg'e verildi. Stanford Üniversitesi'nde çalışmalarına ... Haberin devamı »
Yazan: fkaradas

Dünyanın en küçük Türk bayrağı
Dünyanın en küçük Türk Bayrağı Türk bilim insanları, nano-litografi tekniği ile dünyanın en küçük Türk bayrağını çizdi... Haberin devamı »
Yazan: relmas

Rick Smalley öldü
1996 Nobel ödülü sahibi, C60'ın kaşifi ve nanoteknolojinin babalarından sayılan Richard Errett Smalley bugün (28 Ekim 2005) öğle saatlerinde... Haberin devamı »
Yazan: ctyavuz

Ve nihayet 4 tekerlekli bir Nanoaraba yapıldı!!!
Nature dergisinde çıkan bir habere göre Rice Üniversitesi'nden James Tour ve arkadaşları ilk dört tekerlekli nanoarabayı yapmış durumdalar.... Haberin devamı »
Yazan: yeturkmen

2005 Nobel Kimya Ödülü Açıklandı....
Nobel Kimya Ödülü bu sene organik kimyacılara verildi. Organik sentezde metatez yöntemini geliştirmelerinden dolayı verilen ödül üç araşt... Haberin devamı »
Yazan: yeturkmen

TÜBİTAK' tan ÖSS'de ilk 5000'e Giren Öğrencilere Burs
TÜBİTAK, 2005 ÖSS'de Sayisal puan turunde ilk 5000'e girip, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik ve Molek. Biy. (Genetik); Sozel puan turunde ilk ... Haberin devamı »
Yazan: beeser
Copyright © 2004-2024 - https://www.kimyasanal.com