Kimyasanal.com Kimyasanal.com Kimyasanal.com
Kimyasanal.com
Bilgi düzenlendiğinde bilimi oluşturur, hayat ise bilgeliği..
Immanuel Kant (1724-1804)
Kimyasanal.com
Kimyasanal.com


Parantez Aç

haberler ve duyurular

Parantez Kapat


Youtube'un Bilimsel Versiyonu: Scivee
İnternet her geçen gün bir başka yeniliğe sahne olurken, bilim camiası da bundan nasibini alıyor. Birçoğumuzun her gün ziyaret ettiği sitel... Haberin devamı »
Yazan: beeser

Tübitak Yaz Bilim Kampı
Bu yil 3.'sü yapilacak olan Tübitak Yaz Bilim Kampina basvurmak icin sadece 13 gun kaldi. Ilkogretim 5. siniftan 6. sinifa gececek olan ogre... Haberin devamı »
Yazan: sozcubukcu

Tünelin Sonunda Işık Göründü
Uzun uğraşlar ve çalışmaların ardından, nihayet Türkiye'nin ilk kimya e-dergisi; "Katalizör" okurlarıyla buluşuyor. Bilimin son gözde... Haberin devamı »
Yazan: sozcubukcu

Kahve Tadan Makine
Dev gida firmasi Nestle'de calisan Christian Lindinger ve ekibi, kahvenin kalitesini anlayabilen makine gelistirdiler. Normalde, kahve gurmesi diy... Haberin devamı »
Yazan: sozcubukcu

15. Ulusal Kimya Olimpiyatı Yapıldı
TÜBİTAK tarafından her yıl düzenlenmekte olan Ulusal Bilim Olimpiyatları bu sene de Aralık ayı içerisinde yapıldı ve 12 Aralık 2007 tarihi... Haberin devamı »
Yazan: edeniz

Arkadaşına Gönder
Artik kimyasanal'dan begendiginiz yazilari, yazilarin en altinda bulunan "Arkadasina Gonder" 'e tiklayarak, kolaylikla yapabilir, yorumunuzu arkadasin... Haberin devamı »
Yazan: sozcubukcu

2007 Nobel Kimya ödülü Gerhard Ertl'e gitti
Beklenen an geldi ve iki saat önce 2007 Nobel Kimya ödülü açıklandı. Talihli kişi bir Alman, Fritz-Haber-Institut eski başkanlarından Prof. ... Haberin devamı »
Yazan: ctyavuz

Kimyasanal yazarı Dr. Mert Atilhan öğretim üyesi oldu
Texas A&M Üniversitesi Kimya Mühendisliği'nde doktorasını başarıyla tamamlamış olan sevgili yazarımız Dr. Mert Atilhan Katar Üniversitesi'... Haberin devamı »
Yazan: ctyavuz

Fizikte Bilimsel Aşırma Skandalı
Nature dergisinin son sayisindaki habere gore, aralarinda, 18 Mart Universitesi Fen Fakultesi dekani Ihsan Yilmaz'in, iki ODTÜ Fizik Bölümü doktor... Haberin devamı »
Yazan: sozcubukcu

25-28 Ekim Hammadde Fuarı
Sine Fuarcılık A.Ş. tarafından 25-28 Ekim 2007 tarihleri arasında CNR Expo'da Hammadde, Ara Mamul ve Proses Ekipmanları Fuarı – HAMMADDE ... Haberin devamı »
Yazan: sozcubukcu
Copyright © 2004-2024 - https://www.kimyasanal.com