Kimyasanal.com Kimyasanal.com Kimyasanal.com
Kimyasanal.com
Teorik olarak teori ile pratik arasında bir fark yoktur. Fakat pratikte; fark vardır.
Jan L.A. van de Snepscheut
Kimyasanal.com
Kimyasanal.com


Parantez Aç

haberler ve duyurular

Parantez Kapat

XII. Ulusal Bilim Olimpiyatları Sonuçları


TÜBİTAK tarafından bu yıl 10-14 Aralık 2004 tarihleri arasında düzenlenen 12. Ulusal Bilim olimpiyatları sonuçları 14 Aralık 2004 tarihinde her zamanki gibi TÜBİTAK Feza Gürsey Salonu'nda yapılan törenle açıklandı.

Bilim olimpiyatlarıyla iştigal olan kişiler tarafından Aralık sınavı olarak nitelendirilen sınavlar neticesinde matematik, fizik, kimya, biyoloji ve bilgisayar dallarında bu sene toplam 46 öğrenciye madalya almak nasip oldu.

Diğer dallar bir yana bizim ilgi alanımıza giren Kimya dalında bu sene hiçbir öğrenciye altın madalya verilmedi. Altın madalya verilmeye değer öğrenci bulunamaması(!)nın sebebini uçan kuşlardan ve esen rüzgarlardan aldığımız heberlere göre ülkenin ekonomik sıkıntılar içerisinde olması sebebiyle Hazine'de altın kalmaması, kemer sıkma politikaları, AB eşiğindeki ülkemizde olabilecek her türlü ekonomik duruma karşı hazırlıklı olunmak istenmesi, olimpiyatların (hem öğrenci hem soru kalitesi bakımında) eski günlerdeki kalitesine döndürülmesi, soru kıtlığı ve/veya zaman darlığı sebebiyle önceki yıllarda çıkmış soruların sorulması (!) gibi değişik komplo teorileri olarak özetleyebiliriz. 2 gümüş ve 5 bronz madalyanın verildiği kimya dalında madalya alan öğrencilerin isimleri ve aldıkları dereceler aşağıda listelenmiştir.

M. Talha Kutlu GÜMÜŞ
M. Kadir Deliömeroğlu GÜMÜŞ
Taha Bilal Uyar BRONZ
Şeyma Öztürk BRONZ
Yasin Karabacak BRONZ
Ayşe Burcu Akay BRONZ
Yunus Emre Şentürk BRONZ
Yazan: haberci
Copyright © 2004-2020 - https://www.kimyasanal.com  
Mevzuat.com açıldı.
Turkbank.com açıldı.
FinansMuhendisi.com açıldı.